خدمات کامپیوتر در پردیس

خدمات کامپیوتر در پردیس

خدمات کامپیوتر فعالیت‌هایی هستند که از پیاده سازی، نگهداری، بهره برداری، تمیز کردن و بهبود یک سیستم کامپیوتری پشتیبانی می‌کنند. هدف از خدمات کامپیوتری حفظ یا ارتقای عملکرد، پردازش، ذخیره سازی، شبکه سازی، مدیریت و توزیع قابلیت‌های یک سیستم کامپیوتری است.

خدمات کامپیوتر حرفه ای

به طور کلی خدمت به کاری اطلاق می‌شود که توسط یک یا چند نفر انجام می‌شود که به نفع دیگران است. به عنوان مثال، خدمات کامپیوتری خدماتی را انجام می‌دهد که به همه در مورد مشکلات و سوالات مربوط به رایانه کمک می‌کند. مثال دیگر خدمات مشتری است که بخشی در یک شرکت است که به مشتریان در مورد سوالات کلی مربوط به شرکت کمک می‌کند.

با نرم افزار رایانه، سرویس نرم افزاری است که وظایف خودکار را انجام می‌دهد، به رویدادهای سخت‌افزاری پاسخ می‌دهد یا به درخواست‌های داده از سایر نرم افزارها رسیدگی می‌کند. در سیستم عامل کاربر، این سرویس‌ها اغلب به طور خودکار در هنگام راه اندازی بارگیری می‌شوند و در پس زمینه بدون تعامل کاربر اجرا می‌شوند.

به عنوان مثال، در مایکروسافت ویندوز، بسیاری از سرویس‌ها برای انجام عملکردهای مختلف بارگذاری می‌شوند. آن‌ها به میانبرهای صفحه کلید کاربر پاسخ می‌دهند، سیستم فایل را فهرست بندی و بهینه می‌کنند و با دستگاه‌های دیگر در شبکه محلی ارتباط برقرار می‌کنند. نمونه‌ای از سرویس‌های ویندوز مسنجر است که به کاربران اجازه می‌دهد برای سایر کاربران ویندوز پیام ارسال کنند.

انواع مختلف خدمات کامپیوتری در پردیس

  •  عیب‌یابی

خطا در دستگاه‌ها، از جمله خود رایانه، چاپگرها، اسکنرها و موارد دیگر. اگر با چاپگر یا اسکنر خود مشکلی دارید، سعی نکنید خودتان آن را برطرف کنید زیرا ممکن است اوضاع را بدتر کند. دستگاه خود را به فروشگاهی بیاورید که متخصصان با تجربه بتوانند مشکل را تشخیص دهند.

آن‌ها ممکن است بتوانند خدمات نگهداری و پشتیبانی مقرون به صرفه را بدون نیاز به تعمیر فوری چیزی ارائه دهند. شاید آن‌ها بتوانند اتصالات که باعث وقفه در توانایی‌های اسکن یا چاپ شما می‌شود را تمیز کنند. نیازی به خرید پرینتر یا اسکنر جدید نیز نخواهید داشت. اگر همه چیزهای دیگر در همان محیط شبکه به درستی کار کنند، معمولاً دلیلی برای آن وجود ندارد.

  •  نصب و ارتقاء سیستم

وقتی نوبت به نرم افزار سیستم می‌رسد، همیشه نمی‌توانید برای انجام کار روی منابع داخلی رایانه خود حساب کنید. اگر سخت‌افزار شما دیگر خوب نیست، ممکن است در هماهنگی با آخرین نسخه سیستم عامل با مشکل مواجه شود. در نتیجه، به‌روزرسانی‌های خاصی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را نادیده گرفت یا به تاخیر انداخت تا زمانی که اجزای قدرتمندترین داشته باشید که قادر به رسیدگی به آخرین نیازهای نرم‌افزاری باشند.

  • آفیس 365/ایمیل

آفیس 365  به عنوان بسته نرم افزاری همه جانبه مایکروسافت با برنامه‌هایی مانند Word و Excel عمل می‌کند. این یک گزینه عالی برای مشاغلی است که به دلایل سازماندهی اسناد به نرم افزارهای متنوعی نیاز دارند اما ترجیح می‌دهند هزینه ماهانه بپردازند. هم‌چنین به عنوان مدل SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) شناخته می‌شود.

Office 365 هم‌چنین به عنوان یک سرور ابری و پلت فرم مدیریت ایمیل به روز شده عمل می‌کند. آفیس 365 برای شرکتی که برای برقراری ارتباط به ایمیل‌ها متکی است و نیاز به سازماندهی دارد، خوب است.

تعمیرات کامپیوتر در پردیس

  • خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی برای رایانه را می‌توان به طور کلی به عنوان پشتیبانی فنی تعریف کرد که برای کمک به حل مشکلات مربوط به محصولات سخت افزاری و نرم افزاری و تعمیرات کامپیوتر کمک می‌کند. خدمات پشتیبانی فنی برای رایانه به حل چالش‌های مربوط به سرورها، ذخیره‌سازی، نرم‌افزار و تجهیزات شبکه‌ای که یک سیستم رایانه‌ای را تشکیل می‌دهند یا فرآیندهای مرتبط درگیر در مدیریت تجهیزات رایانه کمک می‌کند.

خدمات پشتیبانی کامپیوتری هم‌چنین می‌تواند شامل نصب ویندوز و نرم افزار و پیکربندی تجهیزات فنی باشد. مشاغل در این صنعت شامل تحلیلگر پشتیبانی فنی، مهندس میز کمک یا متخصصان پشتیبانی اطلاعات است.

  • خدمات مشاوره فنی

خدمات مشاوره و ادغام، تخصص و ورودی را برای کمک به سازمان‌ها در تصمیم گیری استراتژیک و ادغام سیستم‌ها ارائه می‌دهد. خدمات مشاوره فنی یک نوع خاص از خدمات است که تحت پوشش کلی خدمات مشاوره قرار می‌گیرد.

خدمات مشاوره فنی راهنمایی و تخصص در زمینه کاربرد فناوری را ارائه می‌دهد. این می‌تواند شامل انتخاب یا طراحی فناوری جدید، طراحی مجدد فناوری موجود، مهاجرت فناوری موجود به محیط جدید یا ادغام فناوری جدید در فناوری موجود باشد.

نمونه‌هایی از خدمات مشاوره فنی خاص برای خدمات رایانه‌ای ممکن است شامل انتخاب تجهیزات سخت‌افزاری جدید رایانه، تلفیق، مجازی‌سازی، اتوماسیون، طراحی مجدد رایانه برای رایانش، پیاده‌سازی آرایه‌های ذخیره‌سازی یا ترکیب خدمات ذخیره‌سازی خارج از سایت در یک شبکه موجود باشد.

خدمات کامپیوتر در پردیس نوین سازان رایانه

با توجه به فعالیت‌های مذکور از سوی سازمان‌های خدمات کامپیوتری که کاری بسیار مهم است لازم است آن را به متخصصین این حوزه بسپارید تا درگیر خرابی‌ها و غیرحرفه‌ها در سیستم رایانه خود نشوید.

بدین ترتیب شما می‌توانید از خدمات کامپیوتر در منزل شرکت بهره مند شوید زیرا از جمله مجموعه های تخصصی خدمات کامپیوتری هستند که خدمات کامپیوتر در محل ارائه می‌دهند.

خدمات کامپیوتری در محله های مختلف تهران