پشتیبان گیری در محل

پشتیبان گیری در محل

در زندگی همه کسانی که فعالیت زیادی با سیستم دارند و یا اطلاعات شخصی مهمی در سیستم خود دارند، می خواهند یک پشتیبان داشته باشند. همچنین اطلاعات وبسایتان روی سرور اختصاصی یا سرور مجازی مهم و حیاتی هستند و همه در پی حفظ این اطلاعات هستیم.

اگر یک روز بنا به دلیلی اطلاعات ما از روی این سخت افزار ها پاک شود مسلما ناراحت می شویم، یا در بعضی موارد باعث ضربه ها و ضرر های مالی و کاری می شود.

تهیه نسخه پشتیبان یا backup به کپی کردن پرونده های فیزیکی یا مجازی یا پایگاه داده به یک مکان ثانویه،برای حفظ آن در صورت خرابی تجهیزات یعنی سخت افزار یا پاک شدن اتفاقی اطلاعات اشاره دارد.فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از داده ها برای برنامه موفقیت آمیز در جهت بازیابی از بلایا است.

حالا برای این کار دو روش پیش روی شما است. یکی این که سیستم خود را پیش یک کارشناس حرفه ای ببرید و از او بخواهید تا این پشتیبان گیری را برای شما انجام دهد. اما در نظر داشته باشید که این حمل و نقل ممکن است هم هزینه های زیادی برای شما داشته باشد و هم زمان زیادی را از شما بگیرد. حتی ممکن است بعد از برگرداندن سیستم خود به منزل متوجه شوید که عملیات به درستی انجام نشده است. در این صورت باید دوباره پروسه حمل و نقل را طی کنید.

پشتیبان گیری در محل
پشتیبان گیری در محل

پشتیبان گیری در منزل

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای پشتیبان گیری آسان از آن استفاده کنید، تماس با مرکزی است که این کار را در محل مورد نظر شما انجام میدهد. در این شرایط فقط کافی است نا با کارشناسان ما تماس بگیرید. زمان حضور کارشناس را تعیین کنید و به راحتی پشتیبان گیری سیستم خود را انجام دهید.

به راحتی می توانید در هر جایی که هستید منزل یا محل کار فرقی نمی کند. بعد از تعیین زمان حضور کارشناس در همان محل عملیات شما با موفقیت انجام می شود. حتی می توانید در صورت بروز مشکل باز هم به صورت آنلاین با کارشناس در ارتباط باشید. با استفاده از این نوع پشتیبانی می توانید مشکلات بعدی را نیز حل کنید.

ارائه خدمات در منزل و محل کار: تمام اقدامات برای تعمیر و یا نصب در محل مورد نظر شما انجام می شود. نیاز به حضور شخص و یا جا به جایی سیستم ندارید.

سفارش خدمات:  فقط کافی است تا با مجموعه ما تماس بگیرید و مشکل خود را با کارشناسان در میان بگذارید. بعد از انجام این کار دیگر نیاز به حضور شخصی شما نیست.

عدم نیاز به جا به جایی کامپیوتر: با توجه به این که ممکن است جا به جایی کامپیوتر برای شما هزینه های اضافی داشته باشد، با استفاده از این خدمات دیگر نیازی به جا به جایی سیستم ندارید.

تعیین زمان برای حضور کارشناس: مشخص کردن زمانی برای حضور کارشناسان ما به عهده شما است. هر زمان که تمایل داشته باشید کارشناس مورد نظر برای انجام تعمیرات در محل شما حاضر می شود.

پشتیبانی: در این زمینه پشتیبانی کامل از طرف همکاران ما صورت می گیرد. اگر بعد از نصب و یا تعمیر باز هم سوالی داشتید می توانید برای گرفتن پاسخ به راحتی با مجموعه ما در ارتباط باشید.

پشتیبان گیری در انوع مختلف اتفاق می افتد. مانند:

تهیه نسخه پشتیبان از یک درایو خارجی:

اگر یک هارد USB خارجی دارید ، می توانید با استفاده از ویژگی های پشتیبان داخلی دستگاه خود ، از آن درایو تهیه کنید.
در ویندوز ۱۰ و ۸ از File History استفاده کنید.
در ویندوز ۷ از Windows Backup استفاده کنید.
در Mac ها ، از Time Machine استفاده کنید.
همچنین می توانید درایو را به رایانه متصل کرده و از ابزار پشتیبان گیری استفاده کنید ،یا هر زمان خانه خود را وصل کنید و به طور خودکار از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پشتیبان گیری در محل
پشتیبان گیری در محل

تهیه نسخه پشتیبان از طریق اینترنت:

اگر می خواهید فایلهایتان ایمن باشند ، می توانید با خدمات تحت وب مانند Backblaze و Carbonite و MozyHome و… از اینترنت نسخه پشتیبان تهیه کنید.اگر آن پرونده ها را گم کردید و دوباره به آنها احتیاج داشتید ، می توانید آنها را بازیابی کنید.

یک سرویس ذخیره سازی ابری:

پاکسازی پشتیبان از نظر فنی یک روش backup یا پشتیبان گیری نیست ، اما برای اکثر افراد ، به اندازه کافی مشابه است.
به جای اینکه فقط فایلهای خود را روی دیسک سخت رایانه خود ذخیره کنید ،

می توانید آنها را در سرویس هایی مانند Dropbox ، Google Drive ، Microsoft OneDrive یا یک سرویس ذخیره سازی مشابه ذخیره کنید.

سپس به صورت خودکار با حساب آنلاین و رایانه های شخصی دیگر شما همگام سازی می شوند.

اگر هارد دیسک شما از کار بیفتد ، همچنان نسخه های پرونده های ذخیره شده به صورت آنلاین و سایر رایانه های خود را در اختیار خواهید داشت.