ویندوز

نصب سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاه های اپل

نصب سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاه های اپلcube

این واقعیت را همه ما می دانیم که دستگاه های کمپانی اپل دارای سیستم عامل خاص خود می باشند. سیستم عاملی که در لپتاپ ها نام آن را اپل مکنتاژ نامیده اند و در گوشی ها و تبلت ها نام آن را ISO قرار داده اند.

البته کارایی فوق العاده و خاص بودن این سیستم عامل ها و همچنین پشتیبانی کامل از تمام برنامه ها، تقریبا هیچ کدام از کاربران را به عوض کردن سیستم عامل آن ترغیب نمی کند؛ اما شاید در بعضی از موارد افرادی وجود داشته باشند که نیاز به داشتن سیستم عامل ویندوز در دستگاه اپل خود باشند.

در این مقاله راه انجام این کار را که بسیار ساده می باشد و خود کمپانی اپل آنرا پیشبینی کرده به شما معرفی می نماییم.

برای اینکار فقط کافی ست به وب سایت اپل مراجعه کرده و برنامه Bootcamp  را دانلود و نصب نمایید و مراحل آنرا دنبال نمایید.

از این طریق خود برنامه به طور اتوماتیک شرایط سیستم را برای نصب ویندوز فراهم می کند.

نکته مهمی که در آخر این برنامه باید رعایت کنید در قسمتی که به پارتیشن بندی رسیدید، باید هارد خود را به فرمت NTFS تبدیل نماید و پس از تمام شدن مراحل Bootcamp
باید بلافاصله سی دی نصب ویندوز را در سی دی رام قرار داده و مراحل نصب ویندوز مورد نظر دنبال نمایید و نصب ویندوز را به پایان برسانید.

بعد از اتمام کار سیستم شما دارای دو سیستم عامل در کنار هم می باشد؛ وینوز و اپل مکنتاژ، و شما در ابتدای روشن کردن سیستم، می توانید با نگه داشتن دکمه Alt سیستم عامل مورد نظر را برای استفاده از سخت افزار خود انتخاب نمایید.

نکته آخر را باید در مورد گوشی ها اشاره نماییم که هنوز راهی برای نصب سیستم عامل متفاوت و تغییر سیستم عامل بر روی آنها توسط هیچ کدام از کمپانی های کامپیوتری ارائه نشده است.

تماس