مقالات

اپل: آیفون غیر قابل هک در راه است

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل می گوید شرکتش مشغول ساخت آیفونی است که نفوذ بدان غیرممکن می باشد.

گزارش ها حاکی از آن است که مهندسین این شرکت هم اکنون مشغول طراحی آیفونی می باشند که نفوذ بدان حتی از جانب مقامات امنیتی نیز بسیار دشوار خواهد بود.

کارشناسان امنیت شبکه مغتقدند که این شرکت از توانایی ساخت چنین آیفونی برخوردار بوده و مقامات اف بی آی جهت هک نمودن این تلفن ها می بایست به راه های پیچیده ای متوسل گردند. این کارشناسان همچنین بر این باورند که این امر موجب خواهد شد که این شرکت با دستگاه های امنیتی کشور آمریکا به مشکل بر بخورد مگرآنگه کنگره ی ایالات متحده با تصویب یک قانون جدید نام شرکت اپل را نیز به قانون استراق سمع بایفزاید.

قانون استراق سمع در آمریکا شرکت ها را موظف می نماید تا  داده ها ی  عمومی را در اختیار مقامات قضایی قرار دهند با این حال کنگره ی آمریکا شرکت های غول صنعت فناوری را از این قاعده مستثنی نموده است.

تیم کوک مدیر عامل اپل با تاکید بر اینکه تمایلی به همکاری با مقامات امنیتی ندارد می گوید:”چنین چیزی آغازگری مسیری خواهد بود که اطمینان دارم مردم ایالات متحده نیز آن را نوعی توهین به خود تلقی خواهند نمود.”

کوک با انتشار چندین مقاله نگرانی اش را از این امر ابراز داشته است، وی همچنین با حضور در شبکه یABC  اعلام داشت که تعریف یک  “شاه کلید” برای مقامات امنیتی جهت نفوذ به دستگاه های آیفون امری مذموم برای کشور آمریکا به شمار خواهد رفت.

آقای کوک در این مصاحبه گفته است:” فکر می کنم امنیت عمومی امری بسیار بسیار با اهمیت می باشد ، امنیت فرزندان و خانواده ها از اهمیت بسیار زیادی نزد ما برخوردار است،ما امین داده های مردم هستیم و هرگز هم بنانداریم رویه ی خود را عوض نمائیم، تعریف یک “شاه کلید” می تواند افراد را در برابر خطرات گوناگون آسیب پذیر نماید.

خبر ساخت آیفون غیر قابل نفوذ از جانب اپل واکنش های متفاوتی را از جانب خانواده های قربانیان واقعه ی تیر اندازی  سن برناندینوی  سانفرانسیسکو به همراه داشته است.  پدر یکی از قربانیان این حادثه ی تیر انداز  ی با تاکید بر اینکه مایل است بداند در آیفون قفل شده قاتلین فرزندش چه مطالبی وجود داشته می گوید :” با اینکه ممکن است افرادی که عزیزانشان را در این حادثه از دست داده اند از دست اپل ناراحت شده باشند زیرا  عزیزشان را بیهود ه در این حادثه ی تروریستی از دست داده و داغدار می باشند، با این وجود من موضع شرکت اپل را به خوبی درک می کنم و از دست آنها عصبانی نیستم.

شرکت اپل هم اکنون در برابر یک حکم قضایی که این شرکت را موظف به گشودن قفل آیفون سعید فاروق تیر انداز حادثه ی سن برناندینوی سانفرانسیکو می نمایدٍ از خود مقاومت نشان می دهد.

نصب سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاه های اپل

نصب سیستم عامل ویندوز بر روی دستگاه های اپلcube

این واقعیت را همه ما می دانیم که دستگاه های کمپانی اپل دارای سیستم عامل خاص خود می باشند. سیستم عاملی که در لپتاپ ها نام آن را اپل مکنتاژ نامیده اند و در گوشی ها و تبلت ها نام آن را ISO قرار داده اند.

البته کارایی فوق العاده و خاص بودن این سیستم عامل ها و همچنین پشتیبانی کامل از تمام برنامه ها، تقریبا هیچ کدام از کاربران را به عوض کردن سیستم عامل آن ترغیب نمی کند؛ اما شاید در بعضی از موارد افرادی وجود داشته باشند که نیاز به داشتن سیستم عامل ویندوز در دستگاه اپل خود باشند.

در این مقاله راه انجام این کار را که بسیار ساده می باشد و خود کمپانی اپل آنرا پیشبینی کرده به شما معرفی می نماییم.

برای اینکار فقط کافی ست به وب سایت اپل مراجعه کرده و برنامه Bootcamp  را دانلود و نصب نمایید و مراحل آنرا دنبال نمایید.

از این طریق خود برنامه به طور اتوماتیک شرایط سیستم را برای نصب ویندوز فراهم می کند.

نکته مهمی که در آخر این برنامه باید رعایت کنید در قسمتی که به پارتیشن بندی رسیدید، باید هارد خود را به فرمت NTFS تبدیل نماید و پس از تمام شدن مراحل Bootcamp
باید بلافاصله سی دی نصب ویندوز را در سی دی رام قرار داده و مراحل نصب ویندوز مورد نظر دنبال نمایید و نصب ویندوز را به پایان برسانید.

بعد از اتمام کار سیستم شما دارای دو سیستم عامل در کنار هم می باشد؛ وینوز و اپل مکنتاژ، و شما در ابتدای روشن کردن سیستم، می توانید با نگه داشتن دکمه Alt سیستم عامل مورد نظر را برای استفاده از سخت افزار خود انتخاب نمایید.

نکته آخر را باید در مورد گوشی ها اشاره نماییم که هنوز راهی برای نصب سیستم عامل متفاوت و تغییر سیستم عامل بر روی آنها توسط هیچ کدام از کمپانی های کامپیوتری ارائه نشده است.

نکات موثر بر روی طول عمر باتری

406493

تمام ابزار های دیجیتالی عمر های متفاوتی دارند، برای باتری های لیتیوم  نیز این موضوع صدق می کند.Best-And-Most-Affordable-Laptops-2014-MacBook-Air-2013-Copy

طول عمر مفید یک باتری با میزان متوسط مصرف دو روز – یکبار شارژ، حدود ۲ سال عنوان می شود. یعنی یک باتری لیتیوم بعد از دو سال ممکن است  بتوان از آن استفاده نمود ولی، میزان بهره وری از آن بسیار پایین تر از قبل خواهد بود.

برای اینکه باتری های ابزار ما دارای عمر مفید بیشتری باشد، در این مقاله چند راه به شما معرفی می نماییم که در صورت رعایت آنها، باتری های شما عمرمفید بیشتری از قبل خواهند داشت.

  • همیشه قبل از خاموش شدن و تمام شدن کامل باتری، آن را به شارژ بزنید. یعنی اگر میزان باتری شما به حدود ۵ درصد مانده، رسید اقدام به شارژ آن نمایید.
  • هرگز نگذارید باتری شما کاملا خالی شود.
  • فقط ماهی یکبار تا انتهای میزان باتری خود استفاده نمایید و سپس آن را شارژ نمایید.
  • در صورت داشتن شارژ بالای ۵۰ درصد از شارژ مجدد آن خود داری نمایید، البته تکرار زیاد این موضوع باعث کم شدن عمر باتری خواهد شد.
  • میزان زیاد گرما باعث کم شدن عمر باتری خواهد شد، در صورت داشتن مکان خنک، دستگاه خود را در بخش های خنک قرار دهید.

زاپیا نرم افزاری برای انتقال اطلاعات

اگر به دنبال نرم افزاری همه کاره جهت انتقال اطلاعات می گردید زاپیا یکی از این دسته نرم افزار ها می باشد که در بسیاری از مواقع بدرد شما می خوردzapya-0

اگر به دنبال انتقال اطلاعات با سرعت بالاتر از سرعت بلوتوث بین گوشی های خود و سیستم خود می باشید، در اینجا نرم افزاری خوب را به شما معرفی می نماییم.

نرم افزار Zapya برنامه ایست که بر روی گوشی های اندروید و سیستم های کامپیوتری قابل نصب می باشد و شما از طریق آن می توانید فایل های خود را که ظرفیت بالایی دارند را با سرعت بالا برای دستگاه های دیگر ارسال نمایید.

سرعت انتقال اطلاعات این برنامه ۲ مگا بایت در ثاینه می باشد و این یعنی که شما می توانید در حدود یک دقیقه یک فایل ۱۲۰ مگا بایتی را از سیستم خود به گوشی خود منتقل نمایید و یا یک فایل ۱۲۰ مگا بایتی را در یک دقیقه از گوشی خود به گوشی دوست خود منتقل نمایید. کاری که قبل از این نرم افزار توسط بلوتوث با سرعت خیلی پایین تر اتفاق می افتاد.

این انتقال سرعت ۱۶ برابر انتقال سرعت بلوتوث های گوشی قدیمی می باشد. و تقریبا ۸ برابر انتقال اطلاعات در گوشی هایی که ورژن جدید بلوث را دارا می باشند.

شما می توانید با نصب این برنامه بر روی گوشی خود و دوستان خود برای خود سهلوت فوق العاده در انتقال اطلاعات ایجاد نمایید.

موارد جلب اطمینان کاربران نسبت به وب سایت

راههایی که با آن می توانید در مخاطب خود اطمینان ایجاد کنید بسیار است که در زیر به چند مورد از آن آنها اشاره می کنیم:

برای اینکه کاربران به وب سایت ما اطمینان پیدا نمایند و قصد استفاده از وب سایت ما را داشته باشند، می توانیم چندین مورد مهم را رعایت نماییم که در این مقاله به آن می پردازیم.

کاربران معمولا اگر قصد خرید از وب سایتی را داشته باشند، موارد امنیتی سایت را به طور کامل بررسی می نمایند. همچنین بسیاری از نکات ظاهری و cropped-VatanSite.ir-1توضیحات سایت نیز بر این مسئله تاثیر گذار می باشد.

حال در اینجا به شما چند اصل مهم را که در جلب اطمینان کاربران نسبت به وب سایت شما تاثیر گذار می باشد را معرفی می نمایم:

اولین نکته نمایش کامل : اگر قصد فروش محصولی را از طریق وب سایت دارید، باید توجه داشته باشید نکته مهم نمایش کامل محصول به کاربر توسط عکس های با کیفیت و دارای زاویه های مختلف می باشد. زیرا از طریق انترنت نمی توان یک محصول را در دست گرفت و قسمت های مختلف آن را مشاهده کرد، پس بهتر است با قرار دادن عکس از زاویه های مختلف، محصول را به طور کامل به کاربران نمایش داد.

دومین نکته امنیت : و در آخر باید به مهمترین نکته که تاثیر زیادی در جلب اطمینان کاربران دارد، رعایت موارد امنیتی در وب سایت می باشد. شما می توانید با دریافت نشان هایی مانند ای نماد اطمینان خاطر مشتریان را از نظر حقیقی بودن و اعتبار وجود فروشگاهی حقیقی، جلب نمایید.

سومین نکته توضیحات کامل : نکته مهمی که باید آن را رعایت کنیم، توضیح کامل درباره تمام امکانات و ویژگی ها و حتی معایب خدمات و محصولی است که قصد ارائه آن به کاربران را داریم. توضیحات اگر در راستای صداقت کامل باشد، می تواند تاثیر زیادی بر روی جلب اطمینان مخاطب داشته باشد.

چهارمین نکته پیگیری : در این اصل دو مورد وجود دارد. اول اینکه کاربران بتوانند محصولات را در کنار هم دیگر قرار دهند و مقایسه نمایند؛ ایجاد سبد خرید در کنار خرید الکترونیک و همچنین داشتن لیست مقایسه، تاثیر زیادی در پیگیری سفارشات توسط مشتری خواهد داشت. دوم اینکه فروشندگان بعد از فروش کالا و حتی سفارش کالا با پیگیری و پرسش از خریدار در مواردی مانند تعیین زمان رسیدن کالا و… می توانند در جلب اطمینان کاربران تاثیر گذار باشند.

پنجمین نکته سادگی : رعایت اصل سادگی در تعریف محصول می تواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبان داشته باشد، مثلا به کار بردن واژه هایی که برای کاربران آشناییت ندارد، ممکن است تاثیر کمی در جلب اطمینان او داشته باشد. همچنین نمایش محصول در زمینه ای ساده مثلا رنگ سفید تاثیر زیادی در جلب نظر و اطمینان کاربر خواهد داشت.

تماس