خدمات شبکه در تهران

خدمات کامپیوتر در تهران

دنیای امروز بدون دستگاه‌های کامپیوتری و تجهیزات مرتبط با آن ها، دنیایی خاموش و ترسناک است، جستجو به دنبال خدمات شبکه در تهران یکی از دغدغه‌های بسیاری از کارفرمایان و سازمان‌های پایتخت است. همان‌طور که همه ما به یک بانک امن و قابل‌اعتماد برای نگهداری و حفظ دارایی‌هایمان نیاز داریم، دسترسی به کسانی که بتوانند انواع خدمات شبکه را با بهترین کیفیت ارائه بدهند نیز همانند دسترسی به یک بانک ضروری است.

در ادامه مطلب می‌خواهیم به معرفی خدمات شبکه در تهران و هر آنچه که برای یک انتخاب هوشمندانه به آن نیاز دارید را با شما به اشتراک بگذاریم.

راه‌اندازی شبکه

آیا راه‌اندازی شبکه ضرورت دارد؟ بیایید با این سؤال شروع کنیم، در هر کسب‌وکاری و هر سازمانی، با افزایش تعداد کارکنان و مسئولیت‌ها، مدیریت زمان و تسهیل دسترسی به اطلاعات و امنیت پیش از پیش اهمیت می‌یابند، به‌مرور متوجه می‌شوید هر سال بخشی از درآمد شما، صرف هزینه‌های مرتبط با آن می‌شود. پس بله راه‌اندازی شبکه برای هر سازمان و کسب‌وکاری با بیش از پنج سیستم ضرورت دارد، مگر اینکه شما بخواهید بدون داشتن حساب بانکی در دنیای امروز زندگی کنید.

شبکه در یک تعریف ساده، اتصال چند سیستم کامپیوتری با استفاده از کابل چندرسانه‌ای (کابل نوری یا کابل بی‌سیم) است که می‌توان در کم‌ترین زمان و با امنیت کامل، منابع و داده‌ها را میان کاربران این سیستم‌های کامپیوتری به اشتراک گذاشت.

پس راه‌اندازی شبکه، برای کارکنان یک سازمان، سرعت عمل، امنیت به ارمغان می‌آورد و آنان را به یکدیگر متصل می‌کند بدون اینکه نیازی به رفت‌وآمد غیرضروری، تداخل وظیفه یا صرف هزینه‌های بیهوده باشد.

راه اندازی شبکه

فواید راه‌اندازی شبکه

 1. حذف محدودیت‌های جابه‌جایی با استفاده از شبکه محلی بی‌سیم یا wlan
 2. حذف محدودیت‌های فیزیکی مانند وسعت یک محدوده با استفاده از شبکه wan یا lan
 3. برقراری ارتباط سریع و امن و ویدئوکنفرانس‌ها بین کارکنان مجموعه.
 4. کاهش هزینه‌هایی چون خرید کاغذ و چاپگر، رفت‌وآمد و غیره.
 5. اشتراک‌گذاری امن و مطمئن داده‌ها بدون نگرانی از حذف یا سرقت، با نظارت کامل مدیر مجموعه.
 6. سرعت دسترسی به داده‌ها و اطلاعات لازم با حداقل هزینه و اتلاف وقت. (درآمد حاصل صرفه‌جویی در زمان، حمل‌ونقل خرید کاغذ، پرینتر و تجهیزات و حقوق کارکنانی که کارشان توسط یک دستگاه به‌راحتی انجام می‌شود، بالای سی میلیون در ماه خواهد بود.)

فواید خدمات شبکه کامپیوتری، برای هر کسب‌وکار و سازمانی بیش از اینها است که به‌اختصار توضیح دادیم، حال سؤال این جاست که برای دسترسی به این حلقة امن و سریع، یعنی خدمات شبکه به‌ویژه در پایتخت، در میان سخت‌ترین رقابت بین صاحبان کار و سرمایه، چه کاری باید کرد و از کجا شروع کنیم؟

مراحل راه‌اندازی شبکه یک شرکت

در ادامه با  مراحل راه‌اندازی شبکه یک شرکت آشنا خواهید شد، هر چند که تمامی این مراحل باید توسط متخصصان این حرفه، صورت گیرد؛ اما آشنایی مختصر با این فرایند می‌تواند به شما در انتخاب درست و کاهش اشتباهات رایج کمک کند.

همه چیز با یک ارزیابی اولیه شروع می‌شود.

برای نصب سرویس شبکه، و استفاده حداکثری از خدمات شبکه در محل موردنظرتان، یک ارزیابی اولیه، تهیه نقشه و البته مهم‌تر از همه پیش‌بینی آینده شرکت بسیار مهم است. پیش آیندة شرکت یکی از موارد مهمی است که از بازطراحی، قطعی شبکه، صرف هزینه‌های بیهوده برای تجهیزات اضافی و کاهش سرعت جلوگیری می‌کند. چون با افزایش میزان استفاده و حجم اطلاعات در آینده، پشتیبانی و نگهداری شبکه و سرعت اهمیتی دوچندان می‌یابد.

در ادامه مهندسان، طبق نقشه و برآوردهای انجام شده، به انجام به‌اصطلاح خدمات پسیو شبکه می‌پردازند. خدمات پسیو شبکه یعنی تمام کارهای مرتبط با سخت‌افزار و تجهیزات فیزیکی مانند:

 • مسیرهای بهینه برای عبور کابل‌کشی‌ها
 • محل قرارگیری تجهیزات
 • تعیین نوع شبکه بی‌سیم یا با سیم
 • منابع تغذیه
 • نصب برق اضطراری (یو پی اس)
 • تعویض شبکه کابلی مجموعه در صورت نیاز
 • نصب انواع رک (رک دیواری و رک ایستاده)
 • نصب شبکه کلاینت‌ها
 • نصب و راه‌اندازی سرور، داکت و ترانک
 • نودها، پریزها، کیستون‌ها

در این مرحله همة بسترهای فیزیکی برای راه‌اندازی شبکه آماده و اجرا می‌شود. نوع تجهیزات مورداستفاده و محل قرارگیری آن‌ها باتوجه‌به قیمت آنها، در کنار دقت در اجرا به‌ویژه اینکه برای صرف جویی در هزینه‌های احتمالی باید در مسیرهای بهینه قرار گیرند بسیار مهم است. پس برای این مرحله و  انتخاب افراد کاربلد حسابی وقت بگذارید.

غول آخر مراحل راه‌اندازی شبکه یک شرکت، خدمات نرم‌افزاری و پیکربندی است، در واقع حالا که ساختمان یک بانک مطمئن را ساختید، سراغ کارمند و مشتری می‌روید، اصطلاح رایج برای آن خدمات اکتیو شبکه است.

خدمات اکتیو شبکه حکم مشتری‌های ثروتمند و کارمندان نمونه را دارند، این خدمات شامل:

 • نصب انواع سیستم‌عامل
 • نصب و پیکربندی فایروال
 • پیکربندی سخت‌افزارها
 • تنظیم و پیکربندی تجهیزات وایرلس
 • نصب نرم‌افزارهای امنیتی
 • مدیریت پهنای باند اینترنت
 • راه‌اندازی سیستم بک‌آپ برای حفظ اطلاعات
 • مجازی‌سازی سرورها برای جلوگیری از هزینه‌های مربوط به محل‌های فیزیکی (انواع‌ هارد و کیس) برای ذخیره اطلاعات.

تمامی این مراحل برای متخصصان این حرفه، به‌آسانی قابل‌انجام است، در کمتر از بیست و چهار ساعت صورت می‌گیرد. بعد از راه‌اندازی شبکه و استفاده از خدمات شبکه کامپیوتری، به نگهبانی همیشه در دسترس و مطمئن نیاز دارید. شاید تصور کنید قفل‌ها و سیستم امنیتی مجموعة شما کامل است، نه در دنیای اینترنتی امروزه، دیگر قفل‌ها کارایی ندارند.

شما به کسانی برای پشتیبانی شبکه نیاز دارید. نیازی به حضور افراد و تعیین حقوق ماهانه نیست، دنیای امروز هر روز پیچیده‌تر و تخصصی‌تر از قبل می‌شود، طوری که معنای خیلی از واژه‌ها تغییر پیدا می‌کنند یا آن‌قدر تخصصی هستند که ممکن است همة افراد نیازی نداشته باشند آن‌ها را بدانند.

پشتیبانی شبکه کامپیوتری

پشتیبانی شبکه کامپیوتری چیست؟ هر چیز گران بهایی، به مراقبت نیاز دارد، وقتی صحبت از خدمات شبکه رایانه و اهمیت آن‌ها می‌شود، افراد فراموش می‌کنند این سیستم‌های ارزشمند به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند تا از صرف هزینه‌های بیهوده و ریسک‌های خطرناک جلوگیری کنند. پشتیبانی شبکه کامپیوتری شامل دو بخش متصل‌به‌هم است که در ادامه با هر کدام از آنها آشنا خواهیم شد. امنیت در کنار تعمیر و پشتیبانی لحظه‌‌ای از شبکه.

امنیت شبکه همانند امنیت یک بانک در ناامن‌ترین شهر دنیا.

دنیای اینترنت، به لطف انواع نرم‌افزارها و بدافزارها و هکرهای باهوش، شهر ناامنی است که هر لحظه غفلت در آن سبب می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری گریبان‌گیر شما شود، از طرفی کسب اعتبار و اعتماد مشتریان سخت به دست می‌آید و با یک اشتباه کوچک به‌راحتی از دست می‌رود، کافی است ماجرای (شرکت پونیشا) هک‌شدن اطلاعات مشتریانش را به‌خاطر بیاورید.

آیا این شرکت دیگر اعتباری دارد؟ یا مسئولیت عواقب آن را پذیرفته است؟ و همین‌طور ده‌ها شرکت دیگر که در معرض هک‌شدن و اخاذی از اطلاعات و فروش و دریافت مبالغ هنگفت قرار دارند.

پس حفظ داده‌ها و اطلاعات حساس، برنامه‌ها و صورت‌حساب‌ها، اطلاعات محرمانه و حساب‌های کاربری یا هر چیزی که برای مجموعه‌ی  شما مهم و محرمانه است، باید در امنیت کامل ردوبدل شود و دسترسی کارکنان به آن تحت نظارت شما و امن باشد. امنیت شبکه، یکی از خدمات مهمی است که تیم پشتیانی خدمات شبکه کامپیوتری ارائه می‌دهد، حفظ امنیت داده‌ها در برابر هکرها، بدافزارها و رقیبان شماست که ممکن است از به‌دست‌آوردن اطلاعات مرتبط با شما سود کنند.

تعمیر شبکه در محل

تعمیر شبکه در محل باید انجام گیرد.

سیستم‌های کامپیوتری، همانند یک کودک به مراقبت نیاز دارند، بهینه‌سازی و بروز رسانی نرم‌افزارها باتوجه‌به سرعت پیشرفت تکنولوژی، افزایش سرعت، رفع باگ‌های احتمالی و خطاهای ناشی از اشتباهات کارکنان و غیره. همانند مراقبت از یک کودک ضروری است.

این خدمات در قالب پشتیبانی و نگهداری شبکه انجام می‌گیرد، اما چرا تعمیر شبکه در محل باید یکی از خدمات ارائه شده باشد؟ چون هر ساعت قطعی شبکه یا حمل‌ونقل تجهیزات سخت‌افزاری برای شما یک ضرر مادی به‌حساب می‌آید که باید در سریع‌ترین زمان جلوی آن گرفته شود.

اعتماد به یک تیم ارائه‌دهندهٔ خدمات شبکه

یکی از چالش‌های اساسی افراد، اعتماد به یک تیم ارائه‌دهنده خدمات شبکه یا  انتخاب افراد یا شرکت‌هایی است که بخشی از کار یا نیازشان را برعهده بگیرند و در انجام آن موفق باشند، چون با تخصصی‌تر شدن کارها، همة ما نه وقتی برای همة کارها داریم نه تخصص کافی.

پس سراغ کسانی می‌رویم که بتوانند خدمات موردنیاز ما را ارائه دهند، پانزده سال قبل، تیمی از جوانان تحصیل‌کرده کامپیوتر گرد هم آمدند تا روی همین نیاز و خلأ  بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری، خصوصی یا دولتی کار کنند.

اما چرا نوین سازان رایانه؟

شاید برای کسانی که رشته‌های مرتبط با کامپیوتر دارند انجام برخی از این کارها و راه‌اندازی شبکه کمی آسان باشد، اما برای من و شما که تخصصی در این زمینه نداریم چطور؟ قطعاً نیازی به اختراع دوباره چرخ نیست. پس سراغ بهترین و حرفه‌ای‌ترین افراد می‌رویم کسانی که بتوانیم با اطمینان خاطر بخشی از کارمان را به آن‌ها  بسپاریم و با ذهنی آسوده‌تر روی وظایف مهم‌تری تمرکز کنیم.

نوین سازان رایانه یکی از ارائه‌دهندگان خدمات شبکه در تهران و البرز است، باتجربه بیش از چهل هزار پروژة موفق و دو هزار پانصد مشتری ثابت، مسئولیت سرعت و کیفیت خدمات شبکه در هر نقطه از تهران را بر عهده می‌گیرد.

تکنسین‌های حرفه‌ای تیم، انواع خدماتی نظیر تعمیر شبکه و مشاوره شبکه را انجام می‌دهند.

اگر در حال حاضر شبکه‌ای دارید؛ اما از آن راضی نیستید یا به دنبال راه‌اندازی یک شبکه سریع و مقرون‌به‌صرفه هستید، به یک تیم باتجربه و حرفه‌ای نیاز دارید، اگر در ایام تعطیلات هستید یا دنبال روز مناسبی هستید که بدون تعطیلی و توقف کارتان، تعمیرات شبکه را انجام دهید، نوین سازان رایانه همیشه آماده‌به‌کار هستند حتی در ایام تعطیلی. پس نیازی نیست به‌خاطر تعمیر شبکه یا راه‌اندازی آن کارتان را متوقف کنید.

خدمات ارائه شده توسط نوین سازان رایانه در محل دلخواه شما.

 • مشاوره و آموزش‌های لازم برای شما یا کارکنان مجموعه برای جلوگیری از خطاهای احتمالی و اتلاف وقت.
 • بهبود و بهینه‌سازی عملکرد سیستم شبکه (سرعت، ظرفیت، باگ‌ها و ایرادها و قابلیت‌های آن)
 • امنیت شبکه شامل (حفاظت در برابر هکرها و انواع بدافزارها، جاسوسی یا حملات توزیع شده، تأمین امنیت در برابر وب‌سایت‌های مخرب، اطلاعات کاربران و غیره)
 • افزایش سرعت با پیکربندی فایروال در شبکه
 • به‌کارگیری شبکه خصوصی مجازی یا vpn
 • نصب انواع سیستم‌های عامل مانند ویندوز، مک، اندروید، ویندوزهای سرور، لینوکس و…
 • نصب و تعمیرات انواع شبکه (کابلی و وایرلس و workgroup ،domain-server)
 • شبکه‌های میکروتیک و سیسکو
 • انجام خدمات پسیو شبکه
 • انجام خدمات اکتیو شبکه
 • نصب شبکه‌های کلاینت و تعیین دسترسی‌ها تحت نظارت شما
 • پشتیبانی و نگهداری شبکه و انجام سرویس‌های منظم بروز رسانی

همه اینها بخشی از خدمات ارائه شده برای کسانی است که از خدمات تیم نوین سازان رایانه استفاده کرده‌اند و به مشتریان دائمی تبدیل شده‌اند.