اینترنت

موارد جلب اطمینان کاربران نسبت به وب سایت

راههایی که با آن می توانید در مخاطب خود اطمینان ایجاد کنید بسیار است که در زیر به چند مورد از آن آنها اشاره می کنیم:

برای اینکه کاربران به وب سایت ما اطمینان پیدا نمایند و قصد استفاده از وب سایت ما را داشته باشند، می توانیم چندین مورد مهم را رعایت نماییم که در این مقاله به آن می پردازیم.

کاربران معمولا اگر قصد خرید از وب سایتی را داشته باشند، موارد امنیتی سایت را به طور کامل بررسی می نمایند. همچنین بسیاری از نکات ظاهری و cropped-VatanSite.ir-1توضیحات سایت نیز بر این مسئله تاثیر گذار می باشد.

حال در اینجا به شما چند اصل مهم را که در جلب اطمینان کاربران نسبت به وب سایت شما تاثیر گذار می باشد را معرفی می نمایم:

اولین نکته نمایش کامل : اگر قصد فروش محصولی را از طریق وب سایت دارید، باید توجه داشته باشید نکته مهم نمایش کامل محصول به کاربر توسط عکس های با کیفیت و دارای زاویه های مختلف می باشد. زیرا از طریق انترنت نمی توان یک محصول را در دست گرفت و قسمت های مختلف آن را مشاهده کرد، پس بهتر است با قرار دادن عکس از زاویه های مختلف، محصول را به طور کامل به کاربران نمایش داد.

دومین نکته امنیت : و در آخر باید به مهمترین نکته که تاثیر زیادی در جلب اطمینان کاربران دارد، رعایت موارد امنیتی در وب سایت می باشد. شما می توانید با دریافت نشان هایی مانند ای نماد اطمینان خاطر مشتریان را از نظر حقیقی بودن و اعتبار وجود فروشگاهی حقیقی، جلب نمایید.

سومین نکته توضیحات کامل : نکته مهمی که باید آن را رعایت کنیم، توضیح کامل درباره تمام امکانات و ویژگی ها و حتی معایب خدمات و محصولی است که قصد ارائه آن به کاربران را داریم. توضیحات اگر در راستای صداقت کامل باشد، می تواند تاثیر زیادی بر روی جلب اطمینان مخاطب داشته باشد.

چهارمین نکته پیگیری : در این اصل دو مورد وجود دارد. اول اینکه کاربران بتوانند محصولات را در کنار هم دیگر قرار دهند و مقایسه نمایند؛ ایجاد سبد خرید در کنار خرید الکترونیک و همچنین داشتن لیست مقایسه، تاثیر زیادی در پیگیری سفارشات توسط مشتری خواهد داشت. دوم اینکه فروشندگان بعد از فروش کالا و حتی سفارش کالا با پیگیری و پرسش از خریدار در مواردی مانند تعیین زمان رسیدن کالا و… می توانند در جلب اطمینان کاربران تاثیر گذار باشند.

پنجمین نکته سادگی : رعایت اصل سادگی در تعریف محصول می تواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبان داشته باشد، مثلا به کار بردن واژه هایی که برای کاربران آشناییت ندارد، ممکن است تاثیر کمی در جلب اطمینان او داشته باشد. همچنین نمایش محصول در زمینه ای ساده مثلا رنگ سفید تاثیر زیادی در جلب نظر و اطمینان کاربر خواهد داشت.

تماس