نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته
افرادی که می خواهند نحوه نصب دوربین مدار بسته را بیاموزند باید اطلاعاتی در مورد فروش دوربین مداربسته ، آنالوگ ، دید در شب ، پیچ ، دام و سرعت گیر در زیر شبکه داشته باشند تا بهترین پیشنهاد را به مشتری ارائه دهند. همچنین از طراحی و عملکرد اتاق های کنترل و نظارت ، سیستم های کنترل ترافیک و سیستم های انتقال صدا و تصویر در شبکه ، اینترنت و تلفن های همراه اطلاع دارد.
دوربین های مداربسته برای امنیت و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می گیرند و به طور گسترده ای در محیط های شلوغ مورد استفاده قرار می گیرند. دسته های مختلفی از این نوع دوربین ها وجود دارد. به عنوان مثال ، دوربین های نصب شده در یک شرکت یا بانک با دوربین های نصب شده در خیابان ها متفاوت است.
افرادی که می خواهند نحوه نصب دوربین مدار بسته را بیاموزند باید اطلاعاتی در مورد فروش دوربین مداربسته ، آنالوگ ، دید در شب ، پیچ ، دام و سرعت گیر در زیر شبکه داشته باشند تا بهترین پیشنهاد را به مشتری ارائه دهند. همچنین از طراحی و عملکرد اتاق های کنترل و نظارت ، سیستم های کنترل ترافیک و سیستم های انتقال صدا و تصویر در شبکه ، اینترنت و تلفن های همراه اطلاع دارد. به طور کلی قرارداد پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری پس از نصب دوربین برای کاربر از اهمیت زیادی برخوردار است.

روش نصب دوربین مدار بسته

به طور کلی ، اساس سیستم انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته به دو دسته اصلی تقسیم می شود. اولین دوربین یک دوربین مدار بسته آنالوگ است که اطلاعات تصویر را به صورت سیگنال های آنالوگ ارسال می کند. وضوح تصویر بزرگترین عنصر کیفیت تصویر دوربین است. در دوربین های آنالوگ این عنصر توسط خط تلویزیون نشان داده می شود طبیعتاً هرچه تلویزیون خط دوربین بالاتر باشد ، کیفیت تصویر نیز بالاتر است. مورد دوم یک دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP CCTV) است که در این روش اطلاعات تصویر را به صورت دیجیتالی و تحت پروتکل های شبکه ارسال می کند. بزرگترین مزیت دوربین های شبکه کیفیت تصویر محدود آنهاست. در حال حاضر ، دوربین های با کیفیت ۱٫۳ – ۵ مگاپیکسل به طور گسترده ای استفاده می شوند. دسته دوم حرفه ای تر هستند و نیاز به دانش راه اندازی در مورد شبکه دارند.

در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته ، کارآموزان همه این دوربین ها را لمس می کنند و عمل را به DVR معرفی می کنند و خودشان تنظیم می کنند. تنظیمات DVR و روش سوکت نیز بصورت عملی انجام می شود.


دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ اغلب در مشاغل کوچک و فروشگاه ها نصب می شوند و تصویری به اندازه دوربین شکاری حرفه ای قابل حمل دارند. دستگاهی که روی دوربین های شکاری نصب شده و به عنوان سرور در سیستم های شبکه ای عمل می کند DVR نام دارد و برای کنترل تصویر ، انتقال تصویر و ضبط تصویر استفاده می شود. این دستگاه ها با مارک های مختلف در بازار ایران به فروش می رسند. قابلیت های ضبط کننده های دیجیتال فیلم بسیار پیشرفته است و ما می توانیم ۴ کانال صوتی و تصویری را همزمان با یک DVR ساده ضبط و ضبط کنیم. دوربین های شبکه به جای کابل های کواکسیال از LAN و کامپیوترها به جای DVR های اصلی استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، اطلاعات حاصل از این دوربین ها از طریق کابل های شبکه به رایانه منتقل می شود. امروز در این زمینه پیشرفت حاصل شده است. به عنوان مثال ، برق مورد نیاز یک دوربین مدار بسته را می توان از طریق کابل شبکه با استفاده از فناوری PoE (Power over Ethernet) به دوربین تحویل داد. یا در مثالی دیگر ، دوربین های جدید به جای استفاده از کابل شبکه ، از فناوری بی سیم WiFi برای انتقال داده استفاده می کنند. همچنین می توان از ارتباطات بی سیم برای افزایش تحرک و انعطاف پذیری سیستم و افزایش زیبایی و هماهنگی محیط استفاده کرد. به عنوان مثال ، این فن آوری برای نصب دوربین مداربسته در یک اتاق کنفرانس یا محل نمایشگاه بهترین استفاده را دارد. لازم به ذکر است که اگرچه نصب دوربین مداربسته بی سیم آسان و سریع است ، اما امکان نفوذ سیستم و سرقت اطلاعات را نیز افزایش می دهد.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

بنابراین باید مراحل نصب دوربین های مدار بسته بگذرانید.
اولین قدم جمع آوری اطلاعات اساسی مانند بازدید از وب سایت ، تعداد دوربین ها و یافتن نقاط کور است. تعیین نوع دوربین در فضای باز و فضای کم فضای باز مسئله مهمی در کیفیت دوربین است. نکته کلیدی در نصب دوربین ها تعیین محل مرکز کنترل (از نظر حفاظت امنیتی و احتمال نصب و …) است. همچنین اطمینان از منبع تغذیه دوربین ها ، چه از نوع مرکزی و چه از اتصال قطع شده ، بسیار مهم است. زیرا همه دوربین ها برای ثابت ماندن نیاز به تنظیم دارند و در اکثر مکان ها این کار بد است. باید سعی کنیم سیم برق موجود در سیم دوربین را تمیز نکنیم. سر و صدا و ظاهر ناگهانی از بدترین ویژگی های دوربین های مدار بسته است. در این راستا ، آماده سازی مسیر عبور سیمها از سقف کاذب ، کفها و مسیرها و اجرای کابل کشی مرحله بعدی نصب است. اساساً به روزرسانی و اجرای جزئیات مربوط به ارتباطات و تغییرات و پیاده سازی جزئیات مربوط به ارتباطات و داده های سیستم از عناصر اصلی در ادغام است. در آخر ، یک عکس بگیرید و جهت دوربین را طوری تنظیم کنید که شامل پایان عمل نصب باشد.

نحوه نصب دوربین IP

اگر مراحل فوق در نصب به صورت سیستماتیک و ماهرانه انجام شده باشد ، می توانید به بهترین نصب در پروژه دوربین مداربسته تبدیل شوید. کار با دانش و شناخت از انواع مختلف دوربین ها و هزینه ها و تعاملات آنها با دوربین های ورودی کمک بزرگی در شروع کار است. شروع کار با دوربین مداربسته آسان است ، اما در عین حال به برخی دانش فنی در مورد دوربین ها نیاز دارد. شرکت در کلاس های عملی کار شما را بسیار راحت می کند. اگر سوکت ها را محکم ببندید قطعی اصلا نخواهید داشت.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس